SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 lipca 2021 r.

1. Rozpoczynamy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. Dzisiaj i 25 lipca z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.

2. W czwartek przypada święto św. Marii Magdaleny, a w piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

3. Po Mszach św. młodzież w ramach kiermaszu „Książka za złotówkę” zbiera ofiary na krzyż. W ostatnim tygodniu w ramach kiermaszu zebraliśmy 206 zł oraz z wpłat na konto od osób spoza parafii w ramach zrzutki prowadzonej na Facebooku 275 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz za książki podarowane na kiermasz.

4. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który w tym roku będziemy obchodzić w niedzielę 22 sierpnia, podobnie jak w latach ubiegłych planowana jest loteria. Osoby, które mogłyby ufundować nagrodę główną lub ofiarować fanty, zapraszam do współpracy.

5. Wakacyjny (lipcowo-sierpniowy) numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii. Cena 8,50.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną.

7. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Stanisława Mikulska z Cholew. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 15.00. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.