PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 lipca 2021 r.

1. W przyszłą niedzielę rozpocznie się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. Tego dnia, jak również na zakończenie tygodnia, 25 lipca, po Mszach św. z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.

2. Po Mszach św. młodzież w ramach kiermaszu „Książka za złotówkę” zbiera ofiary na krzyż. Dotychczas zebrano 508 zł z ofiar za książki oraz 200 zł – wpłata na konto od osoby spoza parafii na ten cel (zrzutka na Facebooku).

3. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który w tym roku będziemy obchodzić w niedzielę 22 sierpnia, podobnie jak w latach ubiegłych planowana jest loteria. Osoby, które mogłyby ufundować nagrodę główną lub ofiarować fanty, zapraszam do współpracy.

4. Wakacyjny (lipcowo-sierpniowy) numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii. Cena 8,50 zł.

5. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.