TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 czerwca 2021 r.

1. Jutro przypada dzień modlitw o błogosławione owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust zupełny dla posługujących się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub biskupa przy spełnieniu pozostałych warunków.

3. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30.

4. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

5. Wakacyjny (lipcowo-sierpniowy) numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii. Cena 8,50.

6. Przed uroczystością Wszystkich Świętych planowana jest instalacja nowego krzyża na naszym cmentarzu parafialnym w miejscu, w którym co roku odprawiana jest Msza św. Całkowity koszt to 7 tys. zł. Na ten krzyż ofiary zbiera młodzież, organizując m.in. zabawę fantową podczas tegorocznego odpustu, a także kiermasz książki za złotówkę. Od dziś po Mszach św. w niedziele będzie można przed kościołem za dobrowolną ofiarę nabyć książkę na wakacje. Osoby chcące ufundować nagrodę główną oraz fanty już teraz zapraszam do współpracy.

7. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie na dalsze prace remontowe. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

9. OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY TERESIN: Wójt Gminy Teresin informuje, że trwa Narodowy Spis Ludności i Mieszkańców 2021. Spis jest obo-wiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Podstawową metodą zbierania danych jest samospis internetowy oraz bezpośredni lub telefoniczny kontakt z rachmistrzem spisowym. Rachmistrzami są mieszkańcy naszej gminy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie i pod-pisali przyrzeczenie o zachowaniu tajemnicy. Spisu można również dokonać w Urzędzie Gminy Teresin. Zapraszamy.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Sławomir Siemiński z Grodziska Mazowieckiego pochodzący z Pawłowic i śp. Zygmunt Krzyżanowski z Maszny. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask