DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 czerwca 2021 r.

1. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie obchodzone jest XIV Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę Wotum Narodu.

2. Dziś ostatni dzień zapisów na wyjazd dla dzieci komunijnych, rocznicowych i innych wraz rodzicami na „Anielski Piknik Rodzinny” do Loretto koło Wyszkowa 12 czerwca. W programie: Msza św., zabawa, konkursy i odpoczynek na świeżym powietrzu. Koszt 50 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Wyjazd o godz. 8.45 spod kościoła.

3. Do 10 czerwca trwa oktawa Bożego Ciała. W tygodniu po Mszach św. procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną, dzieci komunijne i rocznicowe.

4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków na wieczornej Mszy św.

5. Msza św. w 30. dzień po śmierci śp. Marii Latoszewskiej została przeniesiona na godz. 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

6. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. W tym roku mija sto lat od poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Podczas Mszy św. odnowimy ten akt.

7.  Z racji tej uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie członków kół Żywego Różańca.

10. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę 20 czerwca po Mszy św. o godz. 9.00.

11. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz za udział w procesji. Szczególne podziękowania kieruję do osób, które przygotowały ołtarze, zadbały o oprawę liturgii oraz asyście procesyjnej.

12. Otrzymaliśmy także podziękowanie od Fundacji Orszak Trzech Króli za wsparcie tej inicjatywy. Przed uroczystością Objawienia Pańskiego rozprowadzany był śpiewnik kolęd i korony jako cegiełka na ten cel. Podziękowanie znajduje się w gablocie przed kościołem.

13. Czerwcowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

14. W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę inwestycyjną. Zakończony został remont obu zakrystii. Podsumowanie prac remontowych: w głównej zakrystii (po stronie prawej) odnowiona została zabytkowa kredencja, wcześniej została wykonana szafa na ornaty i szaty liturgiczne. W zakrystii ministrantów i bielanek (po stronie lewej) po wymianie drzwi wejściowych i pieca z olejowego na gazowy została położona nowa podsadzka i  zbudowane dwie nowe szafy. Zapraszam do obejrzenia nowych zakrystii.

15. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na nabożeństwo czerwcowe trzy razy w dzień powszedni.

16. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dalsze prace remontowe. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.

18.