PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 2 maja 2021 r.

1. Dzisiaj przypada niedziela adoracyjna. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.00.

2. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

3. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. odmówimy akt oddania się Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.00.

4. We wtorek na Mszy św. o godz. 8.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

5. W środę na Mszę św. wieczorną będę jechał prosto z pogrzebu kolegi kursowego. Msza św. może rozpocząć się z opóźnieniem.

6. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym odbędzie się w środę 5 maja o godz. 19.30 na plebanii.

7. W czwartek obchodzić będziemy święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

8. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.00. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

9. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

10. Tego dnia rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i metropolii warszawskiej. Tekst nowenny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i na stoliku z prasą.

11. Zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy.

12. Od maja do końca września wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00.

13. Majowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 1.):

15. Michał Daniel Barański, kawaler z parafii tutejszej i Klaudia Selerska, panna z parafii św. Józefa Robotnika w Sochaczewie.

16. Narzeczonych otoczmy naszą modlitwą.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.