NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 28 marca 2021 r.

1. Dzisiaj Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień.

2. Jak w każdy 28 dzień miesiąca, także dziś, modlimy się o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

3. Jeszcze dzisiaj po Mszach św. będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. Ponieważ pierwszy piątek miesiąca wypada w Wielki Piątek, chorych będę odwiedzał jutro od godz. 11.00. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy włącznie.

6. W środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić za dzieci objęte Duchową Adopcją Dziecka Poczętego oraz za osoby, które się tej adopcji podjęły.

TRIDUUM PASCHALNE

1. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nie będzie spowiedzi. Z sakramentu pokuty można skorzystać do środy włącznie przed każdą Mszą św.

2. W Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w kaplicy przechowania (ciemnicy) do godz. 21.00. W tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa, a dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii św., obchodzą rocznicę tej uroczystości.

3. Wielki Piątek rozpoczniemy Jutrznią i Godziną Czytań o godz. 8.00. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Będzie ona odmówiona po Jutrzni. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.

4. Wielką Sobotę rozpoczniemy również Jutrznią i Godziną Czytań o godz. 8.00. Następnie nowenna do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Postarajmy się znaleźć czas w tym dniu na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem.

5. Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 9.00 do 12.00. Tekst do błogosławieństwa pokarmów w domu dostępny jest na stoliku z prasą, a także na parafialnej stronie internetowej.

6. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Wigilią Paschalną w sobotę o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Pierwsza Msza św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 7.00 rozpocznie się od procesji rezurekcyjnej. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. Następna Msza św. o godz. 11.30.

7. Trwa zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego i dalsze prace remontowe za I kwartał. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki proszę o odbiór pozostałych zeszytów. W ostatnim czasie otrzymaliśmy od parafian z Lisic – 970 zł i ze Starego Łuszczewka – 360 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie wpłaty także indywidualne i przelewane bezpośrednio na konto parafialne.

8. Kwietniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

9. Nasza parafia od prawie 8 lat prowadzi stronę internetową, z której korzysta m.in. aplikacja GEOCMENTARZ, a od 2 lat także fanpage parafialny na Facebooku. Do tego niezbędna jest sprawna sieć internetowa, dlatego podjąłem rozmowy z firmą SKYNET, która oferuje tego typu usługi.

10. W naszej parafii jest coraz więcej osób pracujących zdalnie, a także dzieci i młodzież, którzy potrzebują szybkiego i sprawnego internetu.

11. Proszę o zgłaszanie się do mnie osób, które chciałyby zainstalować w domu taką usługę. Najniższa prędkość oferowanego internetu to 120 Mb/s w cenie 69 zł. Można do tego zamówić pakiet telewizyjny. Ulotki informacyjne z firmy SKYNET są na stoliku z prasą i w zakrystii.

12. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: śp. Janusz Szymański z Gawartowej Woli oraz śp. Halina Wituska z Cholew, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.