IV NIEDZ. WIELKIEGO POSTU – 14 marca

1. Dzisiaj przypada IV niedziela Wielkiego Postu zwana niedzielą radości – Laetare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście – „Raduj się, Jerozolimo”). Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci.

2. Dziś także kończymy rekolekcje wielkopostne. Dziękuję o. Robertowi Dziewulskiemu, paulinowi, za towarzyszenie nam na drodze nawrócenia i wzrostu duchowego.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki po Mszy św. o godz. 17.00, a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy.

4. Do 18 marca trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Odmawiamy ją po Mszach św. Od uroczystości (19 marca) rozpocznie się rok w sposób szczególny poświęcony rodzinie. Tekst nowenny oraz informacje na temat Roku Rodziny znajdują się na parafialnej stronie internetowej.

5. W piątek, ze względu na przypadającą uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Od 19 do 25 marca trwać będzie Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka wpisuje się w obchody Roku Świętego Józefa. W kolejnych dniach naszą modlitwą będziemy otaczać dzieci chore prenatalnie, ich rodziny, personel medyczny, polityków i ludzi mediów. List apostolski papieża Franciszka o św. Józefie, litania do Opiekuna Świętej Rodziny i modlitwa do Maryi Matki Żyjących ułożona przez św. Jana Pawła II dostępne będą na parafialnej stronie internetowej.

7. Osoby chcące złożyć deklarację abstynencką na okres Wielkiego Postu mogą wpisywać się do parafialnej Księgi Trzeźwości po Mszach św. niedzielnych lub w tygodniu w zakrystii.

8. Serdecznie dziękuję p. Lilianie Rzentarzewskiej za pomoc w sprzątaniu kościoła.

9. Trwa zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego i dalsze prace remontowe za I kwartał. Serdeczne Bóg zapłać za złozone dotychczas ofiary,

10. Marcowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

11. Tegoroczna wizyta duszpasterska dobiegła końca. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, wspólne modlitwy, szczere rozmowy oraz złożone ofiary. Przede wszystkim słowa wdzięczności kieruję do osób, które mnie woziły oraz podejmowały posiłkami. Serdeczne Bóg zapłać.
    Rodziny, które z różnych względów nie mogły być w domach w czasie trwania kolędy lub chorowały, a życzą sobie obecności kapłana, proszone są o zgłaszanie się w kancelarii, zakrystii albo telefonicznie.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Elżbieta Szwarczewska z Maszny. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…