I NIEDZ. WIELKIEGO POSTU – 21 lutego

1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.

2. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

3. Jutro przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przypomina ono, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Będziemy się modlić, aby „pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona”.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki po Mszy św. o godz. 17.00, a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 i 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy. Proszę wspólnoty parafialne o zgłaszanie się do poprowadzenia Drogi Krzyżowej.

5. Za tydzień niedziela Dzieła Pomocy Misjonarzom Ad gentes, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

6. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

7. Spotkanie dla dzieci, które w tym roku będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii św. w niedzielę 7 marca po Mszy św. o godz. 11.30.

8. Lutowy i marcowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjną oraz w ostatnim czasie na ogrzewanie kościoła i dalsze prace remontowe.

10. W ostatnim czasie do wieczności odeszły śp. Zofia Kowalska z Pawłowic i śp. Bronisława Przygoda z Woli Łuszczewskiej. Polecajmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Jutro imieniny obchodzi p. Małgosia, nasza organistka.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

• 22 lutego (poniedziałek) Gawartowa Wola, nr. 16 do 30, od godz. 15.00

• 24 lutego (środa) Gawartowa Wola Parcela i Spółdzielnia, nr. 31 do 40, od godz. 15.00

• 25 lutego (czwartek) Gawartowa Wola Parcela, nr. 41 do 53, od godz. 15.00

• 26 lutego (piątek) Marysinek, od godz. 10.30