II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 3 stycznia 2021 r.

1. Dzisiaj przypada wspomnienie nadania Najświętszego Imienia Jezus.

2. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się dzisiaj o godz. 19.30 na plebanii.

3. Jutro Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w int. zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

4. W środę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca przeznaczona zostanie na misje.

5. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Wizyta duszpasterska rozpocznie się po 17 stycznia 2021 r. Szczegóły zostaną podane po Nowym Roku. Bardzo proszę o zorientowanie się, kto z sąsiadów chciałby skorzystać z odwiedzin księdza, żeby wizyta mogła przebiegać sprawnie.

7. W ostatnim czasie na ogrzewanie kościoła i dalsze prace remontowe otrzymaliśmy od parafian z Bieniewa Wieś – 260 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Styczniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

9. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu: „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel, serdecznie dziękujemy.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.