NIEDZIELA ŚWIETEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 27 grudnia 2020 r.

1. Dzisiaj przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy szczególnie rodziny naszej parafii. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych.

2. Po Mszach św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku.

3. Jutro przypada dzień modlitw o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

4. W piątek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Odpust zupełny można uzyskać za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Msze św. według porządku niedzielnego.

5. Tego dnia przypada I piątek miesiąca. Pamiętajmy o intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Spowiedź przed każdą Mszą św. Chorych będę odwiedzał w sobotę 2 stycznia. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w kancelarii.

6. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. 1 stycznia będziemy obchodzić 54. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem „Kultura troskliwości jako droga do pokoju”. Orędzie papieża Franciszka znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w biuletynie parafialnym (fragmenty).

8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

9. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w niedzielę 3 stycznia o godz. 19.30 na plebanii.

10. Rozstrzygniecie konkursu roratniego. W kategorii dzieci I miejsce zajął Fabian Konarzewski, kolejne miejsca: Piotr Kopiec i Kacper Olczak. Z młodzieży najpilniej chodził Bartek Kopiec.

11. Wizyta duszpasterska rozpocznie się po 17 stycznia 2021 r. Szczegóły zostaną podane po Nowym Roku.

12. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu: „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel, serdecznie dziękujemy.

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na KUL oraz na ogrzewanie kościoła i dalsze prace remontowe.

14. Grudniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.