IV NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2020 r.

1. Ostatnie w tegorocznym Adwencie roraty w poniedziałek i środę. Zachęcam do udziału w nich szczególnie te osoby, które w tym roku nie były jeszcze ani razu na roratach. Jest to Msza św., podczas której razem z Maryją oczekujemy przyjścia na świat Zbawiciela. Pan jest już bardzo blisko.

2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środę (rano i wieczorem).

3. Zachęcam, aby podczas Wieczerzy Wigilijnej zachować zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Po wieczerzy wigilijnej zapraszam na Pasterkę, którą poprzedzi wspólne kolędowanie od godz. 23.30.

4. Na stoliku z prasą dostępny jest śpiewnik kolędowy wydany przez Orszak Trzech Króli. Z wiadomych powodów, orszak w tym roku się nie odbędzie. Składając dowolną ofiarę wspieramy to dzieło. Po Mszach św. przeprowadzona zostanie również zbiórka ofiar pieniężnych na ten cel.

5. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego. Taca zbierana w drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

6. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia na Mszach św. małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

7. Serdeczne podziękowania składam wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia.

8. Dzieci i młodzież, którzy uczestniczyli przynajmniej 5 razy w roratach, proszeni są o wpisanie się na listę w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród za tydzień.

9. Wysyłając życzenia bożonarodzeniowe, starajmy się wybierać kartki świąteczne i ilustracje załączane do e-maili i SMS-ów, na których będzie zawarta tajemnica Bożego Narodzenia. Treść życzeń również powinna odnosić się do przeżywanych przez nas religijnych wydarzeń.

10. Wizyta duszpasterska rozpocznie się po 17 stycznia 2021 r. Szczegóły zostaną podane po Nowym Roku.

11. Nie ma już świec CARITAS na stół świąteczny. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom, które kupując świece wsparły Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

12. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu: „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel, serdecznie dziękujemy.

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tac e inwestycyjna i w ramach zbiórki kwartalnej na ogrzewanie kościoła i dalsze prace remontowe.

14. Grudniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Bieguszewska z Pawłowic. Rodzina jeszcze nie ustaliła terminu pogrzebu. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.