XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 listopada 2020 r.

1. Dziś obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Orędzie papieża Franciszka na ten temat można przeczytać na parafialnej stronie internetowej.

2. Dzisiaj także przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Jest to zachęta do modlitwy za osoby, które zginęły na drogach lub zostały poszkodowane oraz za ich bliskich przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

6. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni możemy uzyskać przez cały listopad pod zwykłymi warunkami.

7. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. Porządkując groby, pamiętajmy, by odpady zielone wyrzucać do dołu za ogrodzeniem cmentarza. Szklane znicze i wypalone plastikowe wkłady zabieramy ze sobą i wyrzucamy do śmietników przydomowych. Bardzo proszę o przedłużanie dzierżawy grobów na kolejne 20 lat. Przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego na wywiezienie śmieci z naszego cmentarza parafialnego otrzymaliśmy dotychczas faktury na kwotę 6100 zł.

9. Rozpoczęliśmy zbiórkę za IV kwartał tego roku na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel i na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę.

10. Listopadowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

11. Ogłoszenie Gminy Teresin: Wójt Gminy Teresin przypomina, że do końca listopada br. trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Rolnicy, którzy do tej pory nie wywiązali się z obowiązku spisowego, mają na to czas tylko końca miesiąca.
    W  czasie, gdy musimy ograniczyć nasze kontakty z innymi, najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się poprzez Internet, przez infolinię 22 279 99 99 lub w Biurze Spisowym w Urzędzie Gminy Teresin.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Janinę Wyszpolską z Lisic. Zmarł także ks. Jan Sudoł, proboszcz z parafii w Kampinosie, który wielokrotnie posługiwał u nas w konfesjonale podczas rekolekcji. Pogrzeb ks. Jana odbędzie się we wtorek o godz. 12.00 w Kampinosie. Powierzajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.