XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 listopada 2020 r.

1. Dziś obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku szczególnie modlimy się za chrześcijan prześladowanych w Republice Środkowoafrykańskiej, najbiedniejszym kraju Afryki.

2. W środę przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 9.00 i 11.30. Msza św. o godz. 11.30 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.

3. W środę kancelaria będzie nieczynna.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 15 listopada po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 22 listopada po Mszy św. o godz. 9.00.

6. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni możemy uzyskać przez cały listopad pod zwykłymi warunkami.

7. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. Porządkując groby, pamiętajmy, by odpady zielone wyrzucać do dołu za ogrodzeniem cmentarza. Szklane znicze i wypalone plastikowe wkłady zabieramy ze sobą i wyrzucamy do śmietników przydomowych. Bardzo proszę o przedłużanie dzierżawy grobów na kolejne 20 lat.

9. Dzisiaj odbyła się promocja ministrancka. Do wspólnoty chłopięcej służby ołtarza dołączyli Fabian Konarzewski i Piotr Kopiec. Otoczmy ich nasza modlitwą, aby wiernie służyli Chrystusowi.

10. W tym roku najpilniej na nabożeństwa różańcowe w październiku uczęszczała Agatka Jankowska (ponad 10 razy). Jako nagrodę otrzymuje pięknie ilustrowane „Opowieści biblijne”.

11. Serdeczne Bóg zapłać pp. Marii i Wiesławowi Szymańskim z Nowej Górnej za ofiarowane chryzantemy do ołtarza.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

13. Rozpoczęliśmy zbiórkę za IV kwartał tego roku na ogrzewanie kościoła. W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy przelewem na konto parafialne 150 zł.

14. Listopadowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

16.