Start Ogłoszenia

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 października 2020 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski, którego hasłem są słowa „TOTUS TUUS”. Po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk (stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia).

 2. Trwa nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki. We wtorek rozpocznie się nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcam do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

 3. W czwartek obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Śmierć dziecka, to stracone nadzieje i marzenia. Naszą modlitwą otoczmy rodziny doświadczone tym bólem.

 4. W piątek 16 października przypada 42. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszych modlitwach dziękujmy Bogu za świętego Papieża Polaka.

 5. Spotkanie dla dzieci komunijnych wraz z rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

 6. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania będzie w niedzielę 25 października po Mszy św. o godz. 9.00.

 7. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki i od środy do piątku po Mszy św. o godz. 17.00, we wtorki i soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W niedziele naprzemiennie. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania były przynajmniej 3 razy na nabożeństwie w dni powszednie. Dzieci po nabożeństwie odbierają plansze i naklejki.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

 9. Miesięcznik Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

 10. Od października do końca kwietnia Msze św. wieczorne odprawiane są o godz. 17.00.

 11. Można zgłaszać w kancelarii parafialnej intencje na rok 2021.

 12. W kancelarii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych.

 13. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ostatnim czasie na dalsze prace remontowe.

 14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

 15. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Alinę Antczak z Serok Wieś (parafia Niepokalanów) i śp. Stanisława Reglina z Maszny. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Archiwum

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.