XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 września 2020 r.

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy 106. Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Odpowiadając na apel prezydium Episkopatu i przewodniczącego Rady KEP ds. Migracji po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku pożaru w obozie dla uchodźców na wyspie Lesbos. Orędzie papieża Franciszka znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

2. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.

3. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca również dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się o godz. 18.00.

5. Jutro przypada dzień modlitw o błogosławione owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski.

6. We wtorek obchodzić będziemy święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

7. Od czwartku zapraszam na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki i od środy do piątku po Mszy św. o godz. 17.00, we wtorki i soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W niedziele naprzemiennie – za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania były przynajmniej 3 razy na nabożeństwie w dni powszednie.

8. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

9. Tego dnia przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

10. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszam serdecznie całą asystę procesyjną, a zwłaszcza dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.

12. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania wyjeżdża na spektakl ewangelizacyjny pt. „Życie jest większe od legend” upamiętniające uwięzienie kard. Stefana Wyszyńskiego w Prudniku. Wyjazd do Teatru ROMA w Warszawie w sobotę 3 października o godz. 9.30 spod kościoła. Obecność obowiązkowa. W miarę wolnych miejsc może jechać także pozostała młodzież z naszej parafii.

13. Trwa nowenna do św. Faustyny Kowalskiej, misjonarki Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

14. Od października do końca kwietnia Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 17.00.

15. Można już zgłaszać w kancelarii parafialnej intencje na rok 2021.

16. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złozone w ostatnim czasie na dalsze prace remontowe.

17. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Tomasza Ostrowskiego z Gawartowej Woli. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.