III NIEDZIELA WIELKANOCY – 26 kwietnia 2020 r.

1. Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna się XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35). Zachęcamy do lektury Słowa Bożego. Cytaty z Biblii dostępne są w koszyczku na stoliku z prasą.

2. Od maja do końca września wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00.

3. We wtorek podczas Mszy św. będziemy się modlić o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

4. W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

5. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

6. Od piątku zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30.

7. W dniu 1 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

9. Tego dnia, 2 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków. Podczas Mszy św. odnowimy akt oddania się Najświętszej Maryi Pannie.

10. W następną niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne.

11. Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała codziennie o godz. 20.30.

12. Pierwsza Komunia św. po uzgodnieniu z rodzicami dzieci przygotowującymi się do tej uroczystości została przełożona na OSTATNIĄ NIEDZIELĘ SIERPNIA NA GODZ. 13.00. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zostały zawieszone do czasu powrotu dzieci do szkoły.

13. Dostosowując się do nowych decyzji władz administracyjnych ograniczających liczbę wiernych w kościele do 1 osoby na 15 m2, od 20 kwietnia w naszym kościele  jednocześnie może przebywać 26 osób.

14. Spowiedź w kościele odbywa się przed każdą Mszą św. Osoby pragnące skorzystać z sakramentu spowiedzi w innym terminie proszone są o kontakt indywidualny. Po spowiedzi w tygodniu można przyjąć Komunię św. nie uczestnicząc we Mszy św. Numer telefonu jest dostępny na stronie internetowej.

15. Kwietniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

16. Ze względu na zaistniałą sytuację ofiary można wpłacać na konto parafialne.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

18. W ostatnią środę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janinę Przygoda z Podkampinosu. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…

ZACHĘCAM DO KORZYSTANIA
Z PARAFIALNEJ STRONY INTERNETOWEJ I FACEBOOKA

1. Sytuacja nadal pozostaje dynamiczna, dlatego wiele cennych informacji, na bieżąco jest umieszczanych w parafialnych mediach społecznościowych w tygodniu, m.in.:

• linki do niedzielnych transmisji Mszy św. Rodziny z dziećmi, zwłaszcza przygotowującymi się do I Komunii św. zachęcam do uczestniczenia we Msz św. transmitowanej przez Polsat Rodzina o godz. 10.30 ze Świątyni Opatrzności Bożej (transmisja jest dostępna BEZPŁATNIE na ipla.tv (link na stronie internetowej i Facebooku);

• codzienne transmisje Mszy św. z kościoła seminaryjnego oraz ze Świątyni Opatrzności Bożej;

• codzienna adoracja i różaniec z kościoła seminaryjnego;

• modlitwy do których jesteśmy zachęcani w ciągu dnia:
    Regina Caeli (Wielkanocny Anioł Pański) o godz. 12.00,
    Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w łączności z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach,
    codzienna Msza św. o godz. 20.00 o ustanie epidemii i Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w łączności z Jasną Górą;
    listy papieża Franciszka, Komisji Episkopatu Polski, kard. Kazimierza Nycza.