NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19 kwietnia 2020 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna 76. Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Jako uczniowie Jezusa Zmartwychwstałego jesteśmy wezwani do pełnienia uczynków miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień.

2. Zachęcam do wspólnej modlitwy w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00. Można przyjść do kościoła, można pomodlić się w domu.

3. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

4. Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała codziennie o godz. 20.30.

5. Dostosowując się do nowych decyzji władz administracyjnych ograniczających liczbę wiernych w kościele do 1 osoby na 15 m2, od 20 kwietnia w naszym kościele  jednocześnie może przebywać 26 osób. Zachowajmy odpowiednie odstępy i pamiętajmy o maseczkach.

6. Spowiedź w kościele odbywa się przed każdą Mszą św. Osoby pragnące skorzystać z sakramentu spowiedzi w innym terminie proszone są o kontakt indywidualny. Po spowiedzi w tygodniu można przyjąć Komunię św. nie uczestnicząc we Mszy św. Numer telefonu jest dostępny na stronie internetowej.

7. Kwietniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

8. Pierwsza Komunia św. po uzgodnieniu z rodzicami dzieci przygotowującymi się do tej uroczystości została przełożona na OSTATNIĄ NIEDZIELĘ SIERPNIA NA GODZ. 13.00. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zostały zawieszone do czasu powrotu dzieci do szkoły.

9. Ze względu na zaistniałą sytuację ofiary można wpłacać na konto parafialne.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

ZAKAZ GROMADZENIA SIĘ
    NA CMENTARZU PARAFIALNYM