Start Cmentarz Zabytki

SADOWSKI
Administrator Parafii Pawłowice
Żył lat 36
Zmarł dnia 16 stycznia 1881 r.
WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ
PANIE!

Grób księdza J. Sadowskiego. Neostyl/Klasycyzm, koniec XIX wieku. Wymiary 2,5 × 2,1.

Na prawo od bramy, piąty grób w drugiej poprzecznej alei. Pomnik z piaskowca z płytą nagrobną oraz krzyżem. Grób otoczony [kiedyś] balustradą. Na rogach płyty rozety.

Pismo ryte, litery duże, antykwa: D.O.M. / śp. KSIĄDZ JAN / SADOWSKI / Administrator Parafii Pawłowice / Żył lat 36 /
Zmarł dnia 16 stycznia 1881 r. / WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ / PANIE!

• Ksiądz Jan Sadowski – proboszcz/administrator parafii w Pawłowicach w latach 1880-1881.