Start Aktualności

Promocja lektorska Marcina

W I niedzielę Adwentu, podczas Mszy św. o godz. 16.00, w Kościele Seminaryjnym Najświętszej Maryi Panny i  św. Józefa Oblubieńca przy ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie ponad 130 ministrantów zostało włączonych do grona lektorów Archidiecezji Warszawskiej.  Wśród nich nasz parafianin Marcin Tomaszewski.

Uroczystej promocji lektorskiej udzielił biskup Rafał Markowski. Zwracając się do młodych ludzi przypomniał im, jakie wyzwania stawia przed nimi dzisiejsza nominacja. Stają się sługami Słowa Bożego, które powinni nie tylko czytać, ale przede wszystkim głosić swoim życiem. Głoszone Słowo musi być zgodne z tym, co czują w sercu, by mogli dawać autentyczne świadectwo o Chrystusie.

W Mszy św. koncelebrowanej uczestniczyli licznie zgromadzeni księża, rodziny i przyjaciele nowo mianowanych lektorów.

Marcinowi Tomaszewskiemu oraz jego rodzinie serdecznie gratulujemy.


Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.