Wysoki kontrast Domyślny kontrast
  1. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Po Mszy św. wspólnie przejdziemy na cmentarz, by pomodlić się przy mogiłach żołnierzy. Pamiętajmy o obrońcach naszej Ojczyzny także w modlitwach osobistych.

2. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Świata Stworzonego pod hasłem: „Miej nadzieję i działaj ze stworzeniem”. Orędzie papieża Franciszka znajduje się na Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

3. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 4 września o godz. 19.00 na plebanii.

4. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Pawłowic. Proszę o przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych z poszczególnych wiosek oraz poczęstunku (ciasta i napoje w domku katechetycznym).

7. W dniu dożynek odbędzie się loteria fantowa. Do wygrania podobnie jak w czasie odpustu: rower, zestaw walizek, plecak i torba na laptopa.

8. Procesja eucharystyczna ze względu na dożynki została przeniesiona z pierwszej na drugą niedzielę miesiąca.

9. Za tydzień taca inwestycyjna. Złożone ofiary będą przeznaczone na remont dachu.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na seminarium duchowne w Warszawie.

11. Od września rozpocznie się przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla dzieci wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 15 września po Mszy św. o godz. 11.30. Pierwsze spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania – młodzież kl. VIII i starsza – w niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 9.00.

12. Trwa zbiórka za III kw. na remont dachu na naszym kościele parafialnym. Bardzo proszę o odbiór zeszytów.

13. Serdecznie dziękuję parafianom z sołectwa Izbiska za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę 7 września o godz. 9.30 o pomoc proszę parafian z Pawłowic (domki), a 14 września o godz. 9.00 z Lisic.

14. Wrześniowy numer miesięcznika „Różaniec” jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.