Wysoki kontrast Domyślny kontrast
  1. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 relikwie będą wystawione na głównym ołtarzu. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo relikwiami i możliwość oddania czci relikwiom przez ucałowanie.

2. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i 104. rocznicę Cudu nad Wisłą. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 11.30.

3. W dniach 15-17 sierpnia (czwartek – sobota) odbędzie się doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9.00 i po Mszy św. o godz. 11.30 do godz. 18.00. W piątek od godz. 10.00 do Mszy św. wieczornej. W sobotę od godz. 9.00 do godz. 16.00.

4. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Ślub o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 kard. Kazimierz Nycz dokona konsekracji naszego kościoła. Tego dnia zostaną wprowadzone relikwie I stopnia św. Bartłomieja Apostoła, patrona parafii i św. Walentego, biskupa i męczennika, patrona naszego kościoła. Będzie to także dzień odpustu ku czci św. Bartłomieja Apostoła.

6. W ramach duchowego przygotowania przed czekającymi nas uroczystościami po Mszach św. odmawiamy nowennę do św. Walentego i litanię do św. Bartłomieja Apostoła.

7. Przed konsekracją naszej świątyni odbędą się próby dla służby liturgicznej i osób, które wniosą do kościoła relikwie. Zapraszam jutro i w piątek po wieczornych Mszach św.

8.  Proszę osoby z asysty procesyjnej o pozostanie po Mszy św. w kościele w celu ustalenia funkcji.

9. W sobotę 17 sierpnia planowany jest rajd rowerowy do Żelazowej Woli. Dzieci i młodzież niepełnoletnia mogą uczestniczyć w rajdzie tylko pod opieką opiekuna pełnoletniego. Trasa liczy 13 kilometrów w jedną stronę. Zapraszam szczególnie młodzież. Czas przejazdu około godziny. Szczegóły dotyczące trasy zamieszczone zostały w gablocie przed kościołem. Nad naszym bezpieczeństwem będą czuwały zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bieniewa i Gawartowej Woli. Będzie także samochód, który wesprze rowerzystów w wypadkach losowych.

10. Po rajdzie około godz. 13.00 planowane jest ognisko przy domu katechetycznym, wspólne pieczenie kiełbasek i muzykowanie. Piłka siatkowa dla chętnych.

11. W niedzielę 8 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Pawłowic.

12. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy przygotowali świetlicę parafialną i śniadanie dla pątników 44. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej na Jasną Górę pod hasłem „Idę do Ojca”.

13. Dziękuję parafianom z Woli Łuszczewskiej za posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła na dzisiejszą niedzielę. W piątek (zmiana na prośbę parafian) 16 sierpnia o godz. 8.00 o pomoc proszę parafian z Bieniewa Parceli i Gawartowej Woli (całe wioski). Jeżeli ktoś z innej wioski może przyjść pomóc w tym dniu, to bardzo proszę. Będziemy przygotowywać kościół i teren wokół kościoła do konsekracji.

14. Trwa remont dachu na kościele. Ze względów bezpieczeństwa proszę, aby osoby nieupoważnione, poza porami, gdy sprawowane są Msze św., nie wchodziły na teren kościoła (szczególnie proszę o ostrożność w miejscu zaznaczonym taśmą). W miarę możliwości do kościoła wchodźmy od strony bocznego parkingu.

15. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie Koła Żywego Różańca i pozostałe wspólnoty parafialne, aby w tym miesiącu modliły się o trzeźwość w naszym narodzie. Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie, znajduje się w zakrystii.

16. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną. Obraz „Męczeństwo św. Bartłomieja” po renowacji wróci do kościoła we wrześniu.

17. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Przemysław Ruba z Bieniewa Parceli i śp. Elżbieta Wacławek z Pawłowic. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.