Wysoki kontrast Domyślny kontrast
  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 kard. Kazimierz Nycz dokona konsekracji naszego kościoła. W procesji wejścia zostaną wprowadzone relikwie I stopnia św. Bartłomieja Apostoła, patrona parafii i św. Walentego, biskupa i męczennika, patrona naszego kościoła. Dziś przypada dzień odpustu ku czci św. Bartłomieja Apostoła.

2. W niedzielę 25 sierpnia po Mszach św. będzie możliwość indywidualnego oddania czci naszym Patronom przez ucałowanie ich relikwii.

3. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich osób zaangażowanych, aby dzisiejsza uroczystość była tak piękna.

4. W sposób szczególny dziękuję tym osobom, dzięki którym w czasie naszej parafialnej dorocznej adoracji Pan Jezus nie był sam. Czas przeznaczony na adorację na pewno wyda piękne owoce.

5. Dziękuję Paniom, które przygotowały posiłek dla księży na plebanii, a także p. Iwonie Sarzyniak, szefowej Karczmy pod Bażantem.

6. Dziękuję rowerzystom, którzy wczoraj wzięli udział w Rajdzie Rowerowym św. Bartłomieja do Żelazowej Woli i w pikniku parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać strażakom z OSP z Bieniewa i Gawartowej Woli za troskę o nasze bezpieczeństwo i zabezpieczenie trasy rajdu.

7. Dzisiaj po Mszach św. młodzież zaprasza do domu parafialnego na loterię fantową oraz kiermasz książek, puzzli i innych drobiazgów. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom, które ofiarowały fanty na loterię. Nagrodą główną jest rower ufundowany przez p. Zenona Reszkę, burmistrza Miasta Błonie. Nagrody dodatkowe: zestaw walizek, plecak i torba na laptopa ufundowane przez stację paliw BP w Radonicach. Dziękuję instytucjom, które ufundowały fanty: Suszarni Warzyw Jaworski, BestDrive NAVIGATOR, Mercedes, Hurtowni Dewocjonaliów SACRUM oraz parafianom. Losowanie nagrody głównej o godz. 15.30. Każdy zakupiony los jest cegiełką na remont dachu na kościele. Bóg zapłać.

8. Serdecznie dziękuję młodzieży za przygotowanie i przeprowadzenie loterii.

9. W niedzielę 8 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Pawłowic.

10. W sobotę 24 sierpnia o pomoc w sprzątaniu kościoła i terenu wokół proszę parafian z Serok.

11. Trwa remont dachu na kościele. Ze względów bezpieczeństwa proszę, aby osoby nieupoważnione, poza porami, gdy sprawowane są Msze św., nie wchodziły na teren kościoła (szczególnie proszę o ostrożność w miejscu zaznaczonym taśmą). W miarę możliwości do kościoła wchodźmy od strony bocznego parkingu.

12. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie Koła Żywego Różańca i pozostałe wspólnoty parafialne, aby w tym miesiącu modliły się o trzeźwość w naszym narodzie. Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie, znajduje się w zakrystii.

13. W niedzielę 25 sierpnia Burmistrz Błonia, Rada Miejska i Centrum Kultury serdecznie zapraszają na STAROPOLSKIE DOŻYNKI. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

14. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Urszula Kucharska z Woli Łuszczewskiej, której pogrzeb odbędzie się w Błoniu. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

15.       Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.