Wysoki kontrast Domyślny kontrast

XXI niedziela zwykła
25 sierpnia 2024 r.

1. W ubiegłą niedzielę kard. Kazimierz Nycz dokonał konsekracji naszego kościoła. Wprowadziliśmy także relikwie pierwszego stopnia: św. Bartłomieja Apostoła, patrona parafii i św. Walentego, biskupa i męczennika, patrona kościoła. Po Mszach św. będzie możliwość oddania czci naszym Patronom przez ucałowanie relikwii.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystej konsekracji. Dziękuję za ofiary złożone na relikwiarze i relikwie naszych Patronów, a także na zakup futerału na pateny.

3. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

4. W przyszłą niedzielę 1 września przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. o godz. 9.00 będzie sprawowana za poległych w obronie Ojczyzny, zwłaszcza spoczywających na naszym cmentarzu. Po tej Mszy św. wspólnie przejdziemy na cmentarz, by pomodlić się przy mogiłach żołnierzy.

5. W niedzielę 8 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Pawłowic. Proszę o przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych z poszczególnych wiosek.

6.  Procesja eucharystyczna ze względu na dożynki została przeniesiona z pierwszej na drugą niedzielę miesiąca.

7. W dniu dożynek odbędzie się loteria fantowa. Do wygrania podobnie jak w czasie odpustu: rower, zestaw walizek, plecak i torba na laptopa.

8. Od września rozpocznie się przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla dzieci wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 15 września po Mszy św. o godz. 11.30. Pierwsze spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania – młodzież kl. VIII i starsza – w niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Rozpoczynamy zbiórkę za III kw. na remont dachu na naszym kościele parafialnym. Bardzo proszę o odbiór zeszytów.

10. Serdecznie dziękuję parafianom z Serok za przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę 31 sierpnia o pomoc w sprzątaniu proszę parafian z sołectwa Izbiska (Izbiska i część Pawłowic), a w sobotę 7 września parafian z Pawłowic (domki).

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w drugą niedzielę sierpnia. Dziękuję za zakup losów podczas naszej loterii fantowej, dziękuję młodzieży za jej poprowadzenie.

12. Trwa remont dachu na kościele. Ze względów bezpieczeństwa proszę, aby osoby nieupoważnione, poza porami, gdy sprawowane są Msze św., nie wchodziły na teren kościoła (szczególnie proszę o ostrożność w miejscu zaznaczonym taśmą). W miarę możliwości do kościoła wchodźmy od strony bocznego parkingu. Można z daleka zobaczyć w jak złym stanie były deski na strychu naszego kościoła.

13.  W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” ukazał się artykuł o konsekracji naszego kościoła. Czasopismo i biuletyn z intencjami dostępne są po Mszach św. na stoliku z prasą.

14. Wrześniowy numer miesięcznika „Różaniec” jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.