Wysoki kontrast Domyślny kontrast
  1. Dzisiaj rozpoczynamy XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata”. Z tej racji dziś i w przyszłą niedzielę (na zakończenie tygodnia) po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów. MIVA Polska zachęca do udziału w akcji: „Podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy”.

2. Jutro obchodzić będziemy święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w czwartek święto św. Jakuba, apostoła, a w piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, dziadków Pana Jezusa. Z racji tego ostatniego wspomnienia w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. Orędzie Ojca Świętego zamieszczone jest na parafialnej stronie internetowej.

3. 28 lipca przypada także liturgiczne wspomnienie św. Szarbela. Po Mszach św. będzie udzielane namaszczenie olejem tego Świętego z Libanu.

4. Dziękuję paniom z Koła Żywego Różańca im. bł. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski z Pawłowic (bloków) za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę 27 lipca o godz. 9.00 o pomoc proszę parafian z Marysinka, 3 sierpnia parafian z Nowej Górnej, a 10 sierpnia parafian z Woli Łuszczewskiej. Jeżeli ktoś z danej wioski nie może przyjść w wyznaczonym terminie, może dołączyć w kolejną sobotę i wesprzeć inną wioskę.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną oraz za wpłaty na konto parafialne.

6. Serdecznie dziękuję p. Krzysztofowi Juszczalowi za zamontowanie nowych ławek przed kościołem.

7. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.