W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta, zakonnika. Msza św. przy relikwiach tego Świętego o godz. 18.00.
Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach XIX Święta Dziękczynienia na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.
Dziękuję dzieciom komunijnym za ofiary złożone w ramach akcji „Dzieci Komunijne – dzieciom misji”. Bóg zapłać.
Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30.
W związku z odpustem parafialnym Rada Parafialna w dniu uroczystości zamiast loterii organizuje kawiarenkę w świetlicy parafialnej. Proszę panie z Rady Parafialnej o wpisywanie się na listę z podaniem jakie ciasto zostanie upieczone. Lista znajduje się w zakrystii. Również inne parafianki mogą przygotować coś słodkiego. Panów prosimy o dostarczenie napoi. Będzie także kawa i herbata. W dniu odpustu odbędzie się kiermasz. Proszę młodzież o pomoc w poprowadzeniu kiermaszu i wsparcie Rady Parafialnej.
Trwa zbiórka na prace remontowe w parafii za II kwartał br. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie na ten cel . Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.
Dziękuję parafiankom z Trzcińca i Stelmachowa za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę 20 czerwca o godz. 9.00 o pomoc proszę parafian z Pawłowic (bloki), w sobotę 27 czerwca parafian z Marysinka, a w kolejną sobotę parafian z Nowej Górnej.
Dziękuję p. Krzysztofowi J. za montaż i skalibrowanie nowych mikrofonów bezprzewodowych w kościele. Bóg zapłać.
Czerwcowy numer miesięcznika „Różaniec” jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.
Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.