Wysoki kontrast Domyślny kontrast
  1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy dożynki. Rolnicy i sadownicy z naszej parafii, która leży na terenie czterech gmin, dziękują Bogu za zebrane plony i owoce. Słowa wdzięczności kieruję do mieszkańców Pawłowic, którzy w tym roku są gospodarzami i organizatorami tej uroczystości, za podjęty trud w jej przygotowanie.

2. Szczególne podziękowania składam p. Mariuszowi W., sołtysowi Pawłowic z córka Julią i p. Ryszardowi P. za przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na dzisiejszą uroczystość. Dziękuję p. Cezaremu Wojtyrze za piękne kwiaty do ołtarzy.

3. Dziękuję za przybycie na naszą uroczystość przedstawicielom gminnych władz samorządowych.

4. Bóg zapłać za przygotowane wieńce i kosze dożynkowe.

5. Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja eucharystyczna z wieńcami dożynkowymi. Dziękuję asyście procesyjnej: paniom, panom, młodzieży, dzieciom, ministrantom i bielankom.

6. Po procesji eucharystycznej wraz z tegorocznymi gospodarzami dożynek zapraszam wszystkich na poczęstunek do świetlicy parafialnej. Następnie na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej i władz samorządowych.

7. Po Mszach św. młodzież z naszej parafii prowadzi loterię fantową. Do wygrania podobnie jak w czasie odpustu: rower, zestaw walizek, plecak i torba na laptopa. Losowanie nagród głównych o godz. 14.00. Dochód z loterii będzie przeznaczony na remont dachu oraz fundusz młodzieżowy.

8. Dzisiaj rozpoczynamy XIV Tydzień Wychowania obchodzony pod hasłem „Wychowujmy razem”. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka. List Episkopatu zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej i w biuletynie parafialnym.

9. Od września rozpoczyna się przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla dzieci wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 15 września po Mszy św. o godz. 11.30. Pierwsze spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania – młodzież kl. VIII i starsza – w niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 9.00.

10. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną. Zostaną one przeznaczone na remont dachu na naszym kościele.

12. Trwa zbiórka za III kw. na remont dachu. Proszę o odbiór zeszytów.

13. MIVA Polska serdecznie dziękuje za przekazane ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy. Podziękowanie wywieszone jest w gablocie parafialnej.

14. W sobotę 14 września o godz. 9.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła proszę parafian z Lisic, a 21 września z Maszny.

15. Wrześniowy numer miesięcznika „Różaniec” jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.