Wysoki kontrast Domyślny kontrast
  1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszach św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Ze względu na prace remontowe przy kościele nie będzie dzis procesji eucharystycznej.

2. Jutro Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

3. Jutro rozpoczyna się nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego. W bocznym ołtarzu na czas trwania nowenny będą wystawione relikwie tego Świętego oraz będzie dostępna treść nowenny. Zachęcam do indywidualnego jej odmawiania.

4. We wtorek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia ok. godz. 7.00 przez naszą parafię przechodzić będzie 44. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę pod hasłem „Idę do Ojca”. Bardzo proszę o przygotowanie śniadania dla pielgrzymów przy kościele. Będzie to nasz wkład w trudy pielgrzymowania.

5. Sprzątanie świetlicy parafialnej oraz terenu przy świetlicy na przyjście pielgrzymów jutro po Mszy św. wieczornej (proszę o pomoc wszystkich parafian).

6. Serdecznie dziękuję osobom, które już odpowiedziały na moją prośbę o pomoc i wczoraj wykonały dużo prac w świetlicy i na zewnątrz: pp. Agnieszce i Danielowi Kopcom, p. Janinie Orzechowskiej, p. Lilianie Żentarzewskiej i p. Elżbiecie Niedzińskiej.

7. Dziękuję parafianom z Nowej Górnej za posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła na dzisiejszą niedzielę: p. Małgorzacie Kołpaczyńskiej, pp. Marii i Bogdanowi Zientarom z wnuczkiem i p. Kazimierzowi Chojnowskiemu. W sobotę 10 sierpnia o godz. 9.00 o pomoc proszę parafian z Woli Łuszczewskiej, natomiast 17 sierpnia o godz. 9.00 parafian z Bieniewa Parceli i Gawartowej Woli (całe wioski). Jeżeli ktoś z innej wioski może przyjść pomóc w tym dniu, to bardzo proszę. Będziemy przygotowywać kościół i teren wokół na przyjęcie kard. Kazimierza Nycza, który w niedzielę 18 sierpnia dokona konsekracji naszej świątyni.

8. Tego dnia – 18 sierpnia – do naszego kościoła zostaną wprowadzone relikwie I stopnia św. Bartłomieja Apostoła, patrona parafii i św. Walentego, biskupa i męczennika, patrona naszego kościoła, które otrzymaliśmy z Rzymu. W ramach kiermaszu książek od początku roku zebraliśmy 1987 zł. Kwota ta została przeznaczona na zakup relikwiarza do relikwii św. Bartłomieja. Dziękuję za składane ofiary na relikwie i relikwiarze.

9. Będzie to także dzień odpustu ku czci św. Bartłomieja Apostoła, którego wspomnienie liturgiczne przypada 24 sierpnia (przesunięcie związane jest z obowiązkami Księdza Kardynała).

10. W dniach 15-17 sierpnia (czwartek – sobota) odbędzie się doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne. W czwartek i w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszach św. do godz. 18.00. W piątek od godz. 10.00 do Mszy św. wieczornej.

11. W ramach duchowego przygotowania przed czekającymi nas uroczystościami, w piątek 9 sierpnia rozpocznie się nowenna do św. Bartłomieja Apostoła i św. Walentego, które będziemy odmawiać wspólnie po Mszach św.

12. W sobotę 17 sierpnia planowany jest rajd rowerowy do Żelazowej Woli. Dzieci i młodzież niepełnoletnia będą mogły uczestniczyć w rajdzie po podpisaniu zgody przez opiekuna w punkcie startowym. Trasa liczy 13 kilometrów w jedną stronę. Zapraszam szczególnie młodzież. Czas przejazdu około godziny. Szczegóły dotyczące trasy zamieszczone zostały w gablocie przed kościołem.

13. Po rajdzie planowane jest ognisko przy domu katechetycznym, wspólne pieczenie kiełbasek i muzykowanie.

14. Dziękuję wszystkim kierowcom, którzy wzięli udział w akcji MIVA Polska: „Podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy”.

15. Dziękuję pp. Beacie i Krzysztofowi Juszczalom za przygotowanie kościoła do konsekracji. Wczoraj przymocowane zostały zacheuszki (12 świeczników naścianach kościoła, na których zostaną zamieszczone świece, które zapalimy w dniu konsekracji kościoła).

16. Dziękuję p. Kazimierzowi Kietlińskiemu za odnowienie tablic znajdujących się na głównej bramie kościoła.

17. Dziękuję p. Grzegorzowi Zdanowskiemu za pomoc przy czyszczeniu rynien na plebanii i budynkach gospodarczych oraz za usunięcie gniazd os.

18. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w różne prace w ostatnim czasie składam serdeczne Bóg zapłać.

19. Przed konsekracją naszej świątyni odbędą się próby dla służby liturgicznej i osób, które wniosą do kościoła relikwie. Zapraszam jutro oraz w poniedziałek 12 sierpnia i w piątek 16 sierpnia po wieczornych Mszach św.

20. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na remont dachu na kościele.

21. Trwa remont dachu na kościele. Ze względów bezpieczeństwa proszę, aby osoby nieupoważnione poza porami, gdy sprawowane są Msze św. nie wchodziły na teren kościoła (szczególnie proszę o ostrożność w miejscu zaznaczonym taśmą). W miarę możliwości do kościoła wchodźmy od strony bocznego parkingu.

22. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie Koła Żywego Różańca i pozostałe wspólnoty parafialne, aby w tym miesiącu modliły się o trzeźwość w naszym narodzie. Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie, znajduje się w zakrystii.

23. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę inwestycyjną zostaną przeznaczone na renowację obrazu „Męczeństwo św. Bartłomieja”.

24. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bogumiłę Szadkowską z Pawłowic Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

25. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.

26.

27.