Wysoki kontrast Domyślny kontrast
  1. Dzisiaj kończy się XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po Mszach św. będzie, podobnie jak tydzień temu, błogosławieństwo kierowców i pojazdów. MIVA Polska zachęca do udziału w akcji: „Podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy”. Proszę, aby kierowcy i posiadacze innych pojazdów (np. rowerów), którzy byli nieobecni w ubiegłą niedzielę lub na dzisiejszą Mszę św. przyjechali innym samochodem, podjeżdżali pod główną bramę kościoła.

2. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Szarbela. Po Mszach św., zanim pobłogosławię pojazdy, będzie udzielane namaszczenie olejem tego Świętego z Libanu.

3. We wtorek kancelaria będzie nieczynna.

4. W czwartek 1 sierpnia obchodzić będziemy 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o żyjących i poległych powstańcach. Będziemy się za nich modlić podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. o godz. 18.00 w najbliższą środę.

5. Tego dnia rozpocznie się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie Koła Żywego Różańca i pozostałe wspólnoty parafialne, aby w tym miesiącu modliły się o trzeźwość w naszym narodzie. Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie, znajduje się w zakrystii.

6. W piątek 2 sierpnia, nawiedzając kościół parafialny, można uzyskać odpust zupełny związany z kościołem Matki Bożej Anielskiej w Asyżu zwanym Porcjunkula, odbudowanym przez św. Franciszka i jego współbraci. Odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej i Komunia św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wyznanie wiary i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

7. Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30.

8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

9. We wtorek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia ok. godz. 7.00 przez naszą parafię przechodzić będzie 44. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę pod hasłem „Idę do Ojca”. Bardzo proszę o przygotowanie śniadania dla pielgrzymów przy kościele. Będzie to nasz wkład w trudy pielgrzymowania.

10. Sprzątanie świetlicy parafialnej oraz terenu przed kościołem i świetlicą na przyjście pielgrzymów w sobotę 3 sierpnia o godz. 9.30 (proszę o pomoc wszystkich parafian).

11.

12. Dziękuję parafianom z Marysinka za posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła na dzisiejszą niedzielę. Była silna ekipa, zostało wykonane wiele prac. Teren wokół kościoła również przejaśniał. Dziękuję pp. Ewie i Rałałowi oraz Szymonowi i Jakubowi Markom, p. Halinie Szymańskiej i p. Jackowi Zdanowskiemu. W sobotę 3 sierpnia o godz. 9.30 o pomoc proszę parafian z Nowej Górnej, a 10 sierpnia parafian z Woli Łuszczewskiej. Jeżeli ktoś z danej wioski nie może przyjść w wyznaczonym terminie, może dołączyć w kolejną sobotę i wesprzeć inną wioskę.

13. W ostatnim tygodniu na remont dachu na kościele otrzymaliśmy od parafian z Maszny (część II, numery od 26 do 52) – 600 zł, wpłata na konto parafialne 150 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

14. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.

16.

17.