Wysoki kontrast Domyślny kontrast
  1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, po Mszy św. o godz. 11.30 również procesja eucharystyczna.

2. Jutro Msza św. o godz. 7.00 zostanie odprawiona w intencji śp. Mirosława Jaworskiego, byłego grabarza w naszej parafii z okazji pierwszej rocznicy śmierci. Potem wyjeżdżam na pielgrzymkę kapłanów.

3. W tym tygodniu od wtorku do soboty nie będzie Mszy św. w naszym kościele. W najbliższych dniach rozpocznie się remont dachu na kościele. Ze względów bezpieczeństwa proszę, aby osoby nieupoważnione nie wchodziły na teren kościoła.

4. Przez najbliższe dwa tygodnie kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na wymianę więźby dachowej na kościele.

6. Dziękuję parafianom z Prus za posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę 20 lipca o godz. 9.00 o pomoc proszę parafian z Pawłowic (bloków), a 27 lipca parafian z Marysinka. Jeżeli ktoś z danej wioski nie może przyjść w wyznaczonym terminie, może dołączyć w kolejną sobotę i wesprzeć inną wioskę.

7. Bóg zapłać za ofiary złozone w ubiegłą niedzielę na daninę św. Piotra.

8. Trwa zbiórka za II kwartał na remont dachu na kościele. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złozone w ostatnim czasie. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

9. Wakacyjny (lipiec/sierpień) numer miesięcznika „Różaniec” jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii. Cena 11,50 zł.

10. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.