Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Za udział w publicznym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

2. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

3. W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych, aby nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do głębszego przeżywania Eucharystii.

4. Od piątku podczas nabożeństw majowych i czerwcowych będziemy się modlić nowenną do Opatrzności Bożej przed XI Świętem Dziękczynienia.

5. Uroczystość I Komunii św. dzieci z naszej parafii będziemy przeżywać w niedzielę 27 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Próby: 23-25 maja (środa – piątek) o godz. 19.00.
    Pierwsza spowiedź święta dzieci komunijnych w piątek o godz. 16.30.

6. Sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła przed I Komunią św. w najbliższą sobotę o godz. 9.00. Zapraszam wszystkich rodziców. Dzieci również mogą pomagać.

7. Zapraszamy na Maryjny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w przyszłą niedzielę na godz. 18.00. Wspólnie z naszą Wspólną Matką, będziemy wielbić Boga i dziękować za nasze mamy, dzień po ich święcie.

8. Pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach, modląc się o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla żyjących i radość życia wiecznego dla zmarłych.

9. Zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele naprzemiennie o godz. 9.00 i 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy. Konkurs z nagrodami.

10. Zachęcam również mieszkańców poszczególnych wiosek do gromadzenia się na wspólną modlitwę przy krzyżach i kapliczkach. Jest to piękna polska tradycja, którą powinniśmy kultywować.

11. Od maja do końca września wieczorne Msze św. odprawiane są o godz. 18.00.

12. Rozpoczynamy zbiórkę na prace remontowe za II kw. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki proszę o odbiór zeszytów.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.