V Niedz. Wielkanocna – 29 kwietnia 2018 r.

1.  Dzisiaj obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

2. Zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA dziś na godz. 18.00.

3. Od wtorku zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele naprzemiennie o godz. 9.00 i 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy. Jak co roku będzie konkurs z nagrodami.

4. Od maja do końca września wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00.

5. We wtorek 1 maja Msza św. o godz. 18.00.

6. W środę o godz. 19.30 spotkanie dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w najbliższym czasie.

7. W czwartek, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków. Msze św. według porządku niedzielnego.

8. W dniach 1 i 3 maja (wtorek i czwartek) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.00. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w kancelarii.

10. Ze względu na weekend majowy udzielona została dyspensa od obowiązku zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby tego dnia pomodlili się w intencjach Ojca Świętego.

11. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

12. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. bp Piotr Jarecki. Program dostępny również w biuletynie.

13. Od maja w pierwsze niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 będą procesje eucharystyczne. Zapraszam szczególnie bielanki, ministrantów i asystę procesją.

14. Miesięcznik Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Janina Soporowska z Cholew i śp. Janina Stangreciak ze Stelmachowa. Polecajmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.