Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maja 2018 r.

1.  Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Jutro przypada święto św. Macieja Apostoła.

3. W środę obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

4. W sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, o godz. 18.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. Za tydzień, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

6. Uroczystość I Komunii św. będziemy przeżywać w niedzielę 27 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Próby: 16 i 18 maja (środa, piątek) o godz. 19.00.

7. Zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele naprzemiennie o godz. 9.00 i 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy. Konkurs z nagrodami.

8. Zachęcam również mieszkańców poszczególnych wiosek do gromadzenia się na wspólną modlitwę przy krzyżach i kapliczkach. Jest to piękna polska tradycja, którą powinniśmy kultywować.

9. W tym tygodniu – poprzedzającym uroczystość Zesłania Ducha Świętego modlimy się nowenną do Ducha Świętego po nabożeństwie majowym.

10. Od maja do końca września wieczorne Msze św. będą o godz. 18.00.

11. Miesięcznik Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.