XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 czerwca 2019 r.

1. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00.

2. Jutro przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków podczas Mszy św.

4. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.

5. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na Mszy św. zbierana będzie taca na Daninę św. Piotra. Odpust zupełny dla posługujących się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub Biskupa przy spełnieniu pozostałych warunków.

7. Rozpoczynamy zapisy na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla młodzieży, która w przyszłym roku szkolnym będzie uczęszczała do kl. VIII oraz starszej, która jeszcze nie przystąpiła do tego sakramentu. Przygotowanie rozpocznie się we wrześniu. Wpisowe 70 zł na materiały formacyjne oraz wyjazdy na spotkania ewangelizacyjne.

8. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30.

9. Módlmy się za dzieci, młodzież i nauczycieli rozpoczynających wakacje.

10. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

11. Ogłoszenie Wójta Gminy Teresin: W związku z panującymi upałami i drastycznym spadkiem poziomu wód w Gminnych Stacjach Uzdatniania Wody, Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski zwraca się z apelem o racjonalne korzystanie z wody i zużywanie jej wyłącznie do celów bytowych.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.