NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 14 kwietnia 2019 r.

1. Dzisiaj, Niedzielą Palmową Męki Pańskiej, rozpoczynamy Wielki Tydzień.

2. Odprawa dla wszystkich ministrantów i lektorów przed Świętym Triduum Paschalnym po Mszy św. o godz. 9.00.

3. Spotkanie dla dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Próby dla kandydatów do bierzmowania: jutro po Mszy św. o godz. 17.00; próba generalna dla kandydatów i świadków w czwartek 25 kwietnia o godz. 17.00. Świadkowie na próbę przynoszą zaświadczenie o przyjęciu sakramentu bierzmowania. Proszę o obecność także rodziców, którzy przywitają i podziękują Księdzu Biskupowi za udzielenie sakramentu. Spowiedź przed bierzmowaniem 26 kwietnia o godz. 16.00. Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. bp Rafał Markowski w sobotę 27 kwietnia o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

6. Z sakramentu pokuty można skorzystać do środy włącznie przed każdą Mszą św.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

7. Wielki Czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w kaplicy przechowania (ciemnicy) do godz. 22.00. W tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św., w tym dniu obchodzą rocznicę tej uroczystości.

8. Wielki Piątek rozpoczniemy Jutrznią i Godziną czytań o godz. 7.30. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Będzie ona odmawiana po Jutrzni. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w kaplicy przechowania (ciemnicy). Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.

9. Ofiary składane podczas adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

10. Wielką Sobotę rozpoczniemy również Jutrznią i Godziną czytań o godz. 7.30. Następnie nowenna do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Postarajmy się znaleźć czas w tym dniu na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa.

11. Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 8.30 do 12.00.

12. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Wigilią Paschalną w sobotę o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 7.00. Po procesji Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

13. Kwietniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

14. Serdecznie dziękuję kandydatom do bierzmowania i ich rodzicom za posprzątanie kościoła i terenu wokół przed Wielkim Tygodniem, Triduum Paschalnym i uroczystością sakramentu bierzmowania.

15. Dziękuję członkom Koła Żywego Różańca z Bieniewa Parcele za poprowadzenie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.