III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 marca 2019 r.

1. Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

2. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przypada także Dzień Świętości Życia. Zachęcam do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zobowiązania Duchowej Adopcji będzie można złożyć w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 17.00 oraz w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. Materiały dotyczące DADP dostępne są na stoliku z prasą.

3. W czwartek 28 marca na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

4. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE przygotowujące nas do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego rozpoczniemy w czwartek 28 marca. Będą trwały do niedzieli 31 marca. Nauki rekolekcyjne w tygodniu na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź w sobotę od godz. 8.30 i 17.30.

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki po Mszy św. o godz. 17.00, a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 i 11.30. Kandydaci do bierzmowania i dzieci komunijne uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy.

6. Serdecznie dziękuję Grupie Uwielbieniowej i lektorom za poprowadzenie Muzycznej Drogi Krzyżowej w ostatni piątek.

7. Osoby chcące złożyć deklarację abstynencką na okres Wielkiego Postu mogą wpisywać się do parafialnej Księgi Trzeźwości w zakrystii po Mszach św. niedzielnych lub w tygodniu w kancelarii.

8. W dniach 10-12 maja parafia Niepokalanów organizuje trzydniową pielgrzymkę do Lwowa. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Koszt pielgrzymki to 470 zł. Zgłoszenia przyjmuje  br. Maksymilian Owsiany: tel. 514 919 182. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii.

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.