I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 marca 2019 r.

1. Dzisiaj odbędą się zbiórki dla ministrantów: po Mszy św. o godz. 9.00 dla starszych, a po 11.30 dla młodszych ministrantów.

2. Dziś także rozpoczyna się nowenna do św. Józefa, którą wspólnie odmawiamy po Mszach św. Szczególnie zachęcam do modlitwy za wstawiennictwem tego Świętego w intencji naszych rodzin i osób szukających pracy.

3. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie.

4. Serdeczne Bóg zapłać pp. Małgorzacie i Annie Bańkowskim oraz p. Agnieszce Kopiec za wielkopostny wystrój kościoła.

5. W środę obchodzić będziemy Święto Papieskie z okazji 6. rocznicy wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki po Mszy św. o godz. 17.00, a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 i 11.30. Kandydaci do bierzmowania i dzieci komunijne uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy.

7. Proszę, aby do poprowadzenia rozważań podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej zgłosiły się grupy parafialne: Koła Żywego Różańca, Parafialne Grupy Misyjne, młodzież, dzieci komunijne.

8. Za tydzień niedziela Dzieła Pomocy Misjonarzom Ad gentes, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka na cele misyjne.

9. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami w niedzielę 17 marca po Mszy św. o godz. 11.30.

10. Spotkanie formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w niedzielę 24 marca po Mszy św. o godz. 9.00.

11. Osoby chcące złożyć deklarację abstynencką na okres Wielkiego Postu mogą wpisywać się do parafialnej Księgo Trzeźwości w zakrystii po Mszach św. niedzielnych lub w tygodniu w kancelarii.

12. Miesięcznik Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

13. Trwa zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego i prace remontowe za I kwartał.

14. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Dariusza Drożyńskiego z Gawartowej Woli. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

15.  Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.