VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 marca 2019 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych postanowień abstynenckich.

2. Także dziś przypada 12. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, a jutro święto św. Kazimierza Królewicza. To także dzień imienin naszego Arcypasterza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. Jutro podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 18.00.

5. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście ścisłym osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

6. W środę rozpoczynają się także Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

7. Tego dnia kancelaria parafialna będzie NIECZYNNA.

8. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 6 marca o godz. 19.30 na plebanii.

9. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą w piątki po Mszy św.
    o godz. 17.00, a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie
    o godz. 9.00 i 11.30. Kandydaci do bierzmowania i dzieci komunijne uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy.

10. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie.

11. W przyszłą niedzielę 10 marca odbędą się zbiórki dla ministrantów: po Mszy św. o godz. 9.00 dla starszych, a po 11.30 dla młodszych ministrantów.

12. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami w niedzielę 17 marca po Mszy św. o godz. 11.30.

13. Spotkanie formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w niedzielę 24 marca po Mszy św. o godz. 9.00.

14. W minionym tygodniu zakończyłem wizytę duszpasterską – kolędę. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, wspólne modlitwy, szczere rozmowy oraz złożone ofiary. Przede wszystkim słowa wdzięczności kieruję do osób, które mnie woziły oraz podejmowały posiłkami. Serdeczne Bóg zapłać.

15. Rodziny, które z różnych względów nie mogły być w domach w czasie trwania kolędy, a życzą sobie obecności kapłana oraz błogosławieństwa swojej rodziny, proszone są o zgłaszanie się w kancelarii lub zakrystii.

16. Marcowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

17. Trwa zbiórka za I kwartał 2019 r. na dalsze prace remontowe oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego. W ostatnim czasie trzymaliśmy 410 zł. Serdecznie proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.