Start Ogłoszenia

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 stycznia 2019 r.

  1. Dziś, w ostatnią niedzielę stycznia, przypada Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Pamiętajmy w modlitwach o chorych i o tych, którzy się nimi opiekują. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

  2. Dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA, na który serdecznie zapraszamy.

  3. Jutro na Mszy św. o godz. 8.00 modlić się będziemy o beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

  4. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Chorych będę odwiedzał w sobotę od godz. 11.00.

  5. W pierwszą sobotę miesiąca nie będzie nabożeństwa pierwszosobotniego. W tym dniu przypada święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. W zakrystii można kupić gromnice.

  6. Także 2 lutego Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i insty-tutach świeckich. Pamiętajmy o nich podczas naszej modlitwy.

  7. Lutowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru w zakrystii.

  8. Mój kolega z liceum, który w ubiegłym roku miał udar mózgu i powoli wraca do zdrowia, zwrócił się do mnie z prośbą o przekazanie 1% podatku, który będzie przeznaczony na jego dalszą rehabilitację. Na stoliku z prasą wyłożona jest ulotka zawierająca wszystkie dane potrzebne do wpłaty na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.

  9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Archiwum

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.