NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 30 grudnia 2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy szczególnie rodziny naszej parafii. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych.

2. We wtorek przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspomina się również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Odpust zupełny można uzyskać za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Obecność na Mszy św. w tym dniu jest obowiązkowa.

3. Tego dnia przypada Światowy Dzień Pokoju obchodzony w tym roku pod hasłem „Dobra polityka służy pokojowi”.

4. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 2 STYCZNIA o godz. 19.30 na plebanii.

5. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź przed Mszą św. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.00. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w kancelarii.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. z poświęceniem kredy i kadzidła o godz. 9.00 i 11.30. Taca przeznaczona zostanie na misje. O godz. 11.30 odprawiona zostanie Msza św. z oprawą muzyczną orkiestry OSP z Gąbina pod dyrekcją kapelmistrza tamburmajora p. Pawła Baca. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert.

8. W tym dniu zapraszamy na godz. 18.00 na Kolędowy Wieczór Uwielbienia. Zachęćmy do wspólnego kolędowania także rodzinę i sąsiadów.

9. Wizytę duszpasterską rozpocznę 7 STYCZNIA od Bieniewa Parceli. Wizyta duszpasterska w tygodniu od poniedziałku do czwartku od godz. 15.00, a w piątki i soboty od godz. 10.30.

10.  Rozstrzygnięcie konkursu roratniego. Wśród młodzieży pierwsze miejsce zajęła Ania Tomaszewska (100% obecności), wśród dzieci pierwsze miejsce – Fabian Konarzewski, wyróżnienie Paulina Proch.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.