IV NIEDZIELA ADWENTU, 23 grudnia 2018 r.

1. W Wigilię Bożego Narodzenia ostatnie w tym roku roraty o godz. 8.00.

2. Zachęcam, aby podczas Wieczerzy Wigilijnej zachować zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Po wieczerzy wigilijnej zapraszam na Pasterkę, którą poprzedzi wspólne kolędowanie od godz. 23.30.

3. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego. Taca zbierana w drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. W piątek, 28 grudnia, na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić o beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

5. Opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej i osób, które zbierają ofiary na prace remontowe i inne potrzeby naszej parafii odbędzie się w sobotę 29 grudnia o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam.

6. Tego dnia o godz. 16.30 Msza św. dziękczynna za wszelkie dobro i łaski otrzymane od Boga w roku 2018. Po Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie można uzyskać odpust zupełny za wspólne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy”.

7. W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia o godz. 11.30 odprawiona zostanie Msza św. z oprawą muzyczną orkiestry OSP z Gąbina pod dyrekcją kapelmistrza tamburmajora p. Pawła Baca. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert.

8. W tym dniu o godz. 18.00 zapraszamy na Kolędowy Wieczór Uwielbienia. Zachęćmy do wspólnego kolędowania także rodzinę i sąsiadów.

9. Po Mszach św. można nabyć świece CARITAS, z których dochód przeznaczony będzie na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

10. Serdeczne podziękowania składam wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia.

11. Młodzież i dzieci, które były minimum 6 razy na roratach proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród za tydzień.

12. Wizytę duszpasterską rozpocznę 2 stycznia od Bieniewa Parceli. Wizyta duszpasterska w tygodniu od poniedziałku do czwartku od godz. 15.00, a w piątki i soboty od godz. 10.30.

13. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Hanna Jeż z Gawartowej Woli. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

14. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.