I NIEDZIELA ADWENTU – 2 grudnia 2018 r.

1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 oraz w soboty o godz. 8.00. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania na roraty przychodzą co najmniej 3 razy (raz w każdym tygodniu Adwentu).

2. Spotkanie dla dzieci rocznicowych wraz z rodzicami dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Zapraszamy na ADWENTOWY WIECZÓR UWIELBIENIA na godz. 18.00.

4. Po Mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie.

5. Rekolekcje adwentowe, przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego, rozpoczniemy w piątek 7 grudnia. Będą trwały do niedzieli. Rekolekcje są OBOWIĄZKOWE dla kandydatów do bierzmowania. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź w sobotę pół godziny przed Mszami św.

6. Tradycyjnie na zakończenie rekolekcji – w najbliższą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby ojca rekolekcjonisty. Taca inwestycyjna będzie w trzecią niedzielę grudnia.

7. W każdą niedzielę Adwentu o godz. 8.40 śpiewane są Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

8. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

9. Po Mszach św. można nabyć świece CARITAS, z których dochód przeznaczony będzie na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena świecy małej – 7 zł, dużej – 13 zł, choinka – 15 zł.

10. We wtorek Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

11. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 5 grudnia o godz. 19.30 na plebanii.

12. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź przed Mszą św. Chorych będę odwiedzał od godz. 11.00. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w kancelarii.

13. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Godzina Łaski o godz. 12.00. Tego dnia można się będzie włączyć w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00.

14. W II niedzielę Adwentu przypada XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia będziemy się modlić za wiernych Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.

15. Miesięcznik Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.