27. niedziela zwykła – 7 października 2018 r.

1. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.30.

2. W środę rozpocznie się nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w sobotę do św. Jana Pawła II. Zachęcam do modlitwy w tym szczególnym czasie za wstawiennictwem naszych polskich patronów. Teksty nowenn będą zamieszczone na parafialnej stronie internetowej.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski, którego hasłem są słowa „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk (stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”).

4. Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 17.30 odbędzie się Koncert Galowy Dnia Papieskiego, który będzie transmitowany w TVP1.

5. Promocja ministrancka odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30.

6. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania będzie się w niedzielę 21 października po Mszy św. o godz. 9.00.

7. Spotkanie dla dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się również w niedzielę 21 października po Mszy św. o godz. 11.30.

8. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki i od środy do piątku po Mszy św. o godz. 17.00, we wtorki i soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W niedziele na-przemiennie – za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00. Tradycyjnie dla dzieci  i młodzieży będzie konkurs z nagrodami. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania były przynajmniej 3 razy na nabożeństwie w dni powszednie.

9. Od października do końca kwietnia Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 17.00.

10. Można już zgłaszać w kancelarii parafialnej intencje na rok 2019.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Boże-go błogosławieństwa.