22. niedziela zwykła – 2 września 2018 r.

1. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

2. Również jutro o godz. 19.30 próba do Wieczoru Uwielbienia. Zapraszam osoby śpiewające, grające na różnych instrumentach oraz pragnące modlitwą uwielbiać Pana Jezusa.

3. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 5 września o godz. 19.30.

4. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź przed Mszą św. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.00. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w kancelarii.

5. W niedzielę 9 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Procesja eucharystyczna zostanie w związku z tym przeniesiona z pierwszej na drugą niedzielę miesiąca. Zapraszam asystę procesyjną, ministrantów, bielanki, dzieci komunijne i rocznicowe. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy sołectwa Izbiska. Tradycyjnie proszę o przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych, upieczenie ciast i dostarczenie napojów.

6. Również za tydzień zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie.

7. Po wakacyjnej przerwie zapraszam młodzież chcącą pogłębiać swoją relację z Jezusem na spotkania Ruchu Światło-Życie, które odbywają się w piątki o godz. 19.00 na plebanii.

8. Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 16 września po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Od września rozpocznie się także przygotowanie dzieci klas III do Pierwszej Komunii św. Spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę 16 września, po Mszy św. o godz. 11.30. Prośba o zapisywanie dzieci.

10. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

11. Przypominam, że w każdą drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczana jest na cele inwestycyjne; ofiary dobrowolne za biuletyn składamy do koszyczka na stoliku z prasą.

12. Planowana jest autokarowa pielgrzymka parafialna do sanktuarium św. Józefa, patrona rodzin, do Kalisza w sobotę 22 września. Koszt 70 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.