Uroczystość św. Bartłomieja Apostoła – 19 sierpnia 2018 r.

1. Serdeczne dziękuję ks. Tomaszowi Wnękowi za wygłoszenie homilii. Serdeczne podziękowania także dla wszystkich osób zaangażowanych, aby odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła w naszej parafii był tak uroczysty.

2. Dziękuję osobom, które posprzątały i zadbały o wygląd świątyni i terenu wokół kościoła, domu katechetycznego i plebanii. Dziękuję panom z Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy rajdu oraz wszystkim uczestnikom za wspólny przejazd rowerami przez parafię i mecz w piłkę siatkową. Podobnie jak w roku ubiegłym wygrali strażacy. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim paniom, które przygotowały posiłek dla księży.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

4. Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 16 września po Mszy św. o godz. 9.00.

5. Od września rozpocznie się także przygotowanie dzieci klas III do Pierwszej Komunii św. Spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę 16 września, po Mszy św. o godz. 11.30. Prośba o zapisywanie dzieci.

6. Dziękuję za przekazane fanty i ofiary na nagrodę główną. Na loterię zapraszamy od godz. 10.00 do wyczerpania losów. Losowanie nagrody głównej o godz. 14.30. Dochód przeznaczony będzie na remont kościoła. Serdecznie dziękuję młodzieży, która się zaangażowała zarówno w przygotowanie, jak również w przeprowadzenie loterii.

7. Rozpoczynamy zbiórkę za III kwartał na dalsze prace remontowe. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki proszę o odbiór zeszytów.

8. Trwa miesiąc trzeźwości. Zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie Koła Żywego Różańca, aby w tym miesiącu modliły się o trzeźwość w naszym narodzie. Parafialna Księga Trzeźwości, znajduje się w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Bargieła z Maszny. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom prze-bywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.