IX niedziela zwykła – 3 czerwca 2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XI Święto Dziękczynienia. W tym roku jego hasłem są słowa „Dziękujemy za niepodległość”. Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Przy tej okazji proszę wziąć NIECODZIENNIK i pamiątkowe obrazki.

2. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie wianków.

3. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w najbliższym czasie odbędzie się wyjątkowo w drugą środę miesiąca 13 czerwca o godz. 19.30 na plebanii. Kolejne spotkanie dopiero we wrześniu.

5. Do 8 czerwca trwać będzie oktawa Bożego Ciała. W tygodniu po Mszach św. procesja eucharystyczna. Zapraszam w każdym dniu oktawy i w piątek asystę procesyjną (panie i panów), ministrantów i bielanki.

6. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

7. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiane są w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele naprzemiennie o godz. 9.00 i 11.30. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy.

8. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję osobom, które uporządkowały kapliczki i przygotowały ołtarze, asyście procesyjnej, paniom niosącym światło, ministrantom, bielankom, młodzieży, dzieciom komunijnym, pani organistce i panu kościelnemu oraz wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli w procesji, dając świadectwo swojej wiary i miłości do Jezusa Chrystusa.

9. Miesięcznik Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

10. W czasie upałów, zwłaszcza gdy w kościele jest duszno proszę dbać o siebie. Jeżeli komuś jest słabo niech usiądzie. Można także napić się wody.

11. Wyniki konkursu majowego. W kategorii „młodzież” bezkonkurencyjna była Ania Tomaszewska (100 proc. obecności); wśród dzieci najpilniej w nabożeństwach uczestniczyli: Natalia Dąbrowska, Julia Laska, Staś Marczenko i Szymon Wojciewski.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.