30. niedziela zwykła – 28 października 2018 r.

1. Dzisiaj przypada X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Pakistan. Przerwać milczenie. Po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka do puszek.

2. Zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA na godz. 18.00. Szczególnie zapraszam młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

3. W czwartek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych, a w piątek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

4. 1 listopada Msze św. będą odprawione o godz. 9.00 i 11.00, w Dzień Zaduszny o godz. 9.00 i 18.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona na cmentarzu, a po niej odbędzie się procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. W Dzień Zaduszny Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji wszystkich wiernych zmarłych.

5. Od uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

6. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po obu Mszach św. Spowiedź przed Mszą św. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w kancelarii.

7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

8. Można zamawiać wypominki za zmarłych. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii.

9. W ostatnim tygodniu odbyła się wizyta pani konserwator z Płocka dotycząca wycinki drzew na naszym cmentarzu. Dostaliśmy zgodę na wycinkę ponad dziesięciu drzew. Pani konserwator zwróciła uwagę na dąb, który jest podlewany szkodliwymi preparatami i powiedziała, że jeżeli w dalszym ciągu będzie to czynione, złoży sprawę do prokuratury i do odpowiedzialności zostaną pociągnięte osoby, których groby znajdują się w pobliżu tego dębu.

10. Tydzień temu na misje zebraliśmy do puszek 406 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.