29. niedziela zwykła – 21 października 2018 r.

1. Dzisiaj przypada Niedziela Misyjna, dzień szczególnej modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny, którego hasłem są słowa „Pełni Ducha i posłani”. Po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka do puszek na cele misyjne.

2. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 9.00.

3. Spotkanie dla dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Jutro obchodzić będziemy wspomnienie św. Jana Pawła II.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Pakistan. Przerwać milczenie”. Po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka do puszek.

6. Zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Niech ten wieczór będzie radosnym przeżywaniem naszej wiary w Duchu Świętym. Szczególnie zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

7. W czwartek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych, a w piątek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

8. 1 listopada Msze św. będą odprawione o godz. 9.00 i 11.00, w Dzień Zaduszny o godz. 9.00 i 18.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona na cmentarzu, a po niej odbędzie się procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. W Dzień Zaduszny Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji wszystkich wiernych zmarłych.

9. Od uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami, przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

10. Porządkując groby pamiętajmy, by odpady zielone wrzucać do koszy przy kontenerze lub bezpośrednio do dołu.

11. W ciągu ostatnich tygodni kilka osób zgłosiło kradzież krzyży z nagrobków. Nie bądźmy obojętni, gdy zauważymy osoby podejrzanie zachowujące się na cmentarzu.

12. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki i od środy do piątku po Mszy św. o godz. 17.00, we wtorki i soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W niedziele naprzemiennie.

13. Można zamawiać wypominki za zmarłych. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii.

14. Intencje mszalne na rok 2019 można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

15. W zeszłym tygodniu na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk (stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”) zebraliśmy do puszek 619 zł.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.