28. niedziela zwykła – 14 października 2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski, którego hasłem są słowa „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk (stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”).

2. W Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 17.30 odbędzie się Koncert Galowy Dnia Papieskiego, który będzie transmitowany w TVP1.

3. Promocja ministrancka odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.30.

4. Jutro obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Śmierć dziecka, to stracone nadzieje i marzenia. Naszą modlitwą otoczmy rodziny doświadczone tym bólem.

5. We wtorek 16 października przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. W naszej modlitwie wyraźmy wdzięczność Bogu za świadectwo życia św. Jana Pawła II, Papieża Polaka.

6. W czwartek obchodzić będziemy święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień szczególnej modlitwy za pracowników Służby Zdrowia.

7. W piątek przypada wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.  Wypraszając łaski za jego wstawiennictwem, prośmy także Boga o  rychłą kanonizację.

8. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Spotkanie dla dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się również za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30.

10. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki i od środy do piątku po Mszy św. o godz. 17.00, we wtorki i soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W niedziele naprzemiennie. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania były przynajmniej 3 razy na nabożeństwie w dni powszednie.

11. Od października do końca kwietnia Msze św. wieczorne odprawiane są o godz. 17.00.

12. Za tydzień obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny, którego hasłem są słowa Pełni Ducha i posłani. Po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka do puszek na cele misyjne.

13. Można zamawiać wypominki za zmarłych. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Wypominki jednorazowe będą czytane podczas procesji na cmentarzu. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych będzie odprawionych dwanaście Mszy św. – w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

14. Intencje mszalne na rok 2019 można już zgłaszać w kancelarii parafialnej.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Boże-go błogosławieństwa.