Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja 2024 r.

1. Jutro przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, we wtorek święto św. Macieja, apostoła, a w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

2. Jutro rozpocznie się nowenna do św. Rity. Tekst nowenny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i na klęczniku przy relikwiach. Liturgiczne wspomnienie św. Rity przypada 22 maja, dlatego w tym dniu podczas Mszy św. na ołtarzu będą wystawione relikwie Świętej. Na stoliku z prasą można nabyć modlitewnik do św. Rity. Cena 5 zł.
    Jest zwyczaj, że św. Ricie ofiarowuje się róże. Przy obrazie Świętej będzie stał wazon, do którego każdy może włożyć różę ze swoją intencją.

3. Najbliższe próby przed uroczystością Pierwszej Komunii św. odbędą się w poniedziałek, środę i piątek (13, 15 i 17) po Mszach św. wieczornych. Pierwsza spowiedź w piątek 24 maja. Uroczystość I Komunii św. obchodzić będziemy 26 maja na Mszy św. o godz. 11.00.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszam młodzież, która chciałaby pomóc w przygotowaniu i poprowadzeniu w tym roku loterii z okazji odpustu św. Bartłomieja Apostoła.

5. W sobotę o godz. 18.00 odbędzie się czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam służbę liturgiczną, członków Grup Misyjnych, KŻR i wszystkich parafian.

6. Zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy. Zachęcam także do majówek przy kapliczkach i krzyżach na wioskach. Podtrzymajmy ten piękny polski zwyczaj.

7. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odmawiamy ją po Mszach św.

8. Za tydzień w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

9. Do końca września wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00. Kancelaria w środy wieczorem będzie czynna od godz. 17.00 do 17.45.

10. Rozpoczęliśmy zbiórkę za II kwartał na remont dachu na kościele. Proszę o odbiór zeszytów.

11. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafiankom ze Starego Łuszczewka. W sobotę 18 maja na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

12. Majowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

13. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesławę Wołczyńską z Błonia, pochodzącą z Bieniewa Parceli, i śp. Józefa Rutkowskiego z Serok Parceli, części należącej do par. Niepokalanów. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.