Piąta Niedziela Wielkanocy – 28 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców pod hasłem „Na drogach jesteśmy z bliźnimi”. Więcej na ten temat w biuletynie i na parafialnej stronie internetowej.

2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na seminarium duchowne w Warszawie.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna we wtorek i w czwartek.

4. We wtorek przypada 24. rocznica kanonizacji św. Faustyny Kowalskiej. Sama s. Faustyna opisała to wydarzenie z detalami ponad 60 lat wcześniej, pod koniec marca 1937 roku. Zachęcam do lektury „Dzienniczka”.

5. Od środy zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy. Zachęcam także do majówek przy kapliczkach i krzyżach na wioskach. Podtrzymajmy ten piękny polski zwyczaj. Proszę o informację, w jakie dni i godziny parafianie gromadzą się na modlitwie na wioskach.

6. Od maja do końca września wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00. Kancelaria w środy wieczorem będzie czynna od 17.00 do 17.45.

7. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 1 maja o godz. 19.00 na plebanii.

8. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków. Msze św. według porządku niedzielnego. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 11.30.

10. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

11. Ponieważ w piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski, chorych będę odwiedzał w sobotę od godz. 10.30. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

12. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną: panów, panie, ministrantów i bielanki. Dziewczynki przygotowujące się do I Komunii św. zachęcam do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia różańca.

13. W ubiegłą niedzielę podczas kiermaszu wielkanocnego zebraliśmy 360 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dochód zostanie przeznaczony na relikwiarz do relikwii św. Bartłomieja, apostoła, patrona naszej parafii. Relikwie odbierzemy podczas pielgrzymki samolotowej do Rzymu w dniach 17-21 czerwca. Koszt 3090 zł + 245 euro. Osoby zainteresowane pielgrzymką proszę, aby dziś po Mszy św. zgłosiły się do zakrystii po dalsze szczegóły.

14. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafianom z Cholew. W sobotę 4 maja do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Nowego Łuszczewka.

15. Majowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

16. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Lidię Izydorzak z Gawartowej Woli. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.